Гріппекс






    Головна сторінка





Дата конвертації22.05.2017
Розмір4.69 Kb.
ТипСтаття

таблетки Гріппекс Гріппекс - засіб для усунення симптомів застуди та ГРЗ.

Форма випуску та склад

Гріппекс випускають у формі таблеток плоскоциліндричної форми, від білого з жовтуватим відтінком до білого кольору, з рискою з одного боку та фаскою з двох сторін (по 12 таблеток в блістері з полівінілхлоридної / алюмінієвої фольги, по 1 або 2 блістери в пачці з картону).

Діючі речовини в 1 таблетці:

  • парацетамол - 325 мг (закладається з урахуванням надлишку - 370,14 мг);
  • псевдоефедрину гідрохлорид - 30 мг (закладається з урахуванням надлишку - 30,75 мг);
  • декстрометорфану гідроброміду моногідрат (в перерахунку на гідробромід декстрометорфану) - 10 мг (закладається з урахуванням надлишку - 10,25 мг).

Допоміжні речовини в 1 таблетці:

  • целюлоза мікрокристалічна - 90,86 мг;
  • прежелатинізований кукурудзяний крохмаль - 63 мг;
  • натріюкроскармелоза - 15 мг;
  • кислотастеаринова - 12 мг;
  • стеарат магнію - 6 мг;
  • колоїдний діоксид кремнію - 2 мг.

Показання до застосування

Препарат застосовують для лікування симптомів простудних захворювань.

Протипоказання

Не рекомендується приймати Гріппекс при підвищеній чутливості до компонентів препарату (парацетамолу, декстрометорфану, псевдоефедрину).

Не слід застосовувати препарат при тяжких порушеннях функції нирок або печінки, важкої ішемічної хвороби серця (в тому числі стенокардії) або артеріальної гіпертензії, дітям до 12 років.

Протипоказаний одночасний прийом Гріппекса з препаратами, що містять антидепресанти, і препаратами для лікування хвороби Паркінсона.

Не приймати без призначення лікаря при захворюваннях щитовидної залози, підвищений внутрішньоочний тиск, порушення сечовипускання, пов'язаному з гіперплазію передміхурової залози, цукровому діабеті.

Гріппекс не можна приймати одночасно з інгібіторами моноаміноксидази (МАО), а також ще два тижні після закінчення їх прийому.

З обережністю Гріппекс застосовується при дефіциті глюкозо-6-фосфатдегідрогенази, синдромі Жильбера, у літніх пацієнтів, а також у пацієнтів із захворюваннями крові, зокрема важкими формами анемій.

З обережністю препарат слід застосовувати хворим на алкоголізм, а також ослабленим і виснаженим пацієнтам.

Спосіб застосування та дози

Гріппекс показаний для перорального прийому.

Дорослим і дітям старше 12 років призначають по 1-2 таблетки не більше 4 разів на день з інтервалом між прийомами не менше 4 годин. Тривалість прийому препарату - не більше 3-5 днів.

Побічна дія

При застосуванні в рекомендованих дозах побічні ефекти виникають вкрай рідко.

  • іноді (більше 0,1%, але менше 1%): сухість у роті, нудота, дратівливість, сонливість, збудження;
  • рідко (більше 0,01%, але менш як 0,1%): тахікардія, анемія, тромбоцитопенія, підвищений артеріальний тиск, запаморочення, біль в епігастрії, агранулоцитоз, алергічні реакції (свербіж, кропив'янка, висип, набряк Квінке).

При тривалому застосуванні у великих дозах можлива гепатотоксична дія, апластична анемія, панцитопенія, гемолітична анемія, нефротоксичність (інтерстиціальний нефрит, ниркова колька, капілярний некроз).

особливі вказівки

Не слід приймати препарат більше 5 днів без призначення лікаря.

За відсутності покращання потрібно звернутися за консультацією до фахівця.

Не рекомендується перевищувати зазначену дозу.

Під час застосування Гріппекса необхідно утримуватися від вживання алкоголю.

лікарська взаємодія

Пацієнту слід проінформувати свого лікаря про будь-яких застосовуваних препаратах, особливо що містять метоклопрамід, варфарин, холестирамін, домперидон.

Неприпустимий одночасний прийом Гріппекса з протиепілептичними препаратами, барбітуратами, хлорамфеніколом, рифампіцином, метилдопою, дигідроерготаміном, флуоксетином або галоперидолом.

Не слід приймати Гріппекс одночасно з іншими препаратами, що містять парацетамол.

При застосуванні одночасно з інгібіторами МАО можливий розвиток гіпертонічного кризу.

аналоги

Аналогом Гріппекса є Гріпенд.

Терміни та умови зберігання

Зберігати в сухому недоступному для дітей місці при температурі від 10 до 30 ° С.

Термін придатності - 3 роки.

Умови та термін зберігання

Відпускається без рецепта.


  • Показання до застосування
  • Спосіб застосування та дози
  • Побічна дія
  • Умови та термін зберігання