Емпіричне дослідження проблеми підліткової наркоманії






    Головна сторінка





Скачати 71.16 Kb.
Дата конвертації05.01.2019
Розмір71.16 Kb.
Типдипломна робота

додаток 6

Буклет "Скажи наркотикам НІ!"



додаток 7

Бесіда з профілактики наркоманії для учнів 8 - 11 класів

Мета: підвищити рівень інформованості підлітків з проблем, пов'язаних з наркотиками;виробити і розвинути навички, що запобігають вживання психоактивних речовин (ПАР).

Завдання: з'ясувати рівень інформованості підлітків з проблеми;дати достовірну інформацію про причини і наслідки вживання психоактивних речовин (ПАР), можливі стратегії поведінки.

Час: 40 - 45 хвилин.

Обладнання: аркуші форматом А4 і маркери;дошка і крейда.

хід заняття

Ведучий.Привіт, хлопці!Сьогодні у нас буде незвичайне заняття, на якому ми з вами поговоримо про злободенною проблеми - проблеми наркоманії.В кінці нашого заняття кожен з вас, в тому числі і я, зробить для себе певні висновки щодо ПАР. Зараз я на дошці намалюю людини. Давайте відразу визначимося, хто це у нас буде - дівчина або хлопець? Як ми назвемо нашого підлітка (бажано називати ім'ям, якого немає в класі)? Скільки буде років нашому підлітку? Хлопці, а зараз давайте спробуємо скласти збірний образ нашого підлітка, наділивши його позитивними і негативними якостями характеру. (Хлопці називають позитивні і негативні якості збірного образ підлітка). А тепер трохи відвернемося від нашого підлітка і проведемо мозковий штурм. Скажіть, будь ласка, навіщо підлітки починають вживати наркотики? Навіщо їм це треба?

На допомогу ведучому. Причини вживання наркотиків:

- з цікавості;

- солідарність, щоб не бути "білою вороною";

- на зло;

- не вистачає розуміння близьких;

- неблагополучна сім'я;

- бажання відповідати певному образу Життя;

- бажання, щоб тебе вважали дорослим;

- бажання послабити самоконтроль;

- бажання розслабитися;

- для кайфу;

- для сміливості;

- зняти біль і т. Д.

Ведучий. Скажіть, хлопці, як ви думаєте, причини, за якими підлітки починають вживати наркотики, є зовнішніми або внутрішніми (психологічними)?

На допомогу ведучому. Ведучий повинен зробити акцент на тому, що причини, за якими підлітки починають вживати наркотики, є внутрішніми, т. Е. Психологічними

Ведучий. Хлопці, що можна зробити, щоб вирішувати ті ж самі проблеми і досягти цих же станів, не використовуючи ПАР?

(Хлопці називають

- поспівати;

- зустрітися з друзями;

- слухати музику;

- пограти на комп'ютері;

- сходити в басейн,

- сходити на дискотеку;

- подивитися цікавий фільм;

- почитати захоплюючу книгу і т. Д.)

Ведучий. Тобто у кожного з вас є свої способи отримання радості. Зараз я намалюю графік людського емоційного стану, де по осі У будуть емоції, а по осі Х - час.

У нормальному стані у всіх нас настрій то підвищується, то знижується і т. Д. Ми всі живемо, піддаючись цим коливанням. Жодна людина, навіть найвідоміший, не живе весь час в радості, весь час в задоволенні, і у нього після підйому завжди спад. І немає таких людей, які постійно перебувають в стані депресії, у них після спаду настрою завжди підйом.

Коли у вас підйом настрою, то зазвичай життя вам здається прекрасним, у вас немає проблем, І ви не робите поганих вчинків. Як тільки настрій падає, вам починає здаватися, що вам дісталася найгірша школа, найгірші батьки т. Д. І ось в цей момент дуже важливо, хто знаходиться поруч з людиною. Якщо він чує слова підтримки: все буде добре, після чорної смуги буде біла і т. Д., То йому буде значно легше вийти зі стану спаду настрою, в зворотному випадку великий ризик потрапляння в компанії, що вживають ПАР.

Наркотична залежність - це процес, який містить 4 етапи, і як будь-який процес має початок і кінець.

Зараз я намалюю на дошці м'ячик, який котиться вниз.

1 етап. перші проби

На першому етапі відбувається знайомство з наркотиками, цей етап, тому і називається "перші проби".

Для цього етапу характерні:

- природна цікавість, бажання "просто спробувати";

- активний пошук нових видів "кайфу";

- невміння сказати "ні";

- труднощі з розумінням власних кордонів;

- потрапляння під вплив різних міфів про наркотики;

- страх уславитися "білою вороною" або "маминим синочком";

- неусвідомлене бажання втекти від складнощів життя;

- байдуже ставлення до себе і свого життя;

- бажання зробити своє життя цікавим і наповненим;

- незнання того, як насправді діють наркотики на психіку і організм людини.

Є два шляхи після перших проб:

1) повністю припинити вживання;

2) продовжити вживання, що неминуче веде до переходу на наступний етап розвитку залежності від наркотиків.

II етап. Вживати наркотики подобається

На другий етап потрапляють зазвичай ті люди, яким "цей стан" сподобалося. І м'ячик покотився вниз.

Для цього етапу характерно:

1. усвідомлене бажання отримувати "кайф" за допомогою наркотиків;

2. пошук розумних виправдань вживання;

3. пошук "підходящої" компанії;

4. наркотики стають необхідним атрибутом веселощів і відпочинку;

5. наркотики починають використовуватися як:

- засіб проти "комплексів";

- ліки від стресу;

- спосіб спілкування;

-супутників сексуальних відносин;

6. можна помітити зростання необхідної для отримання потрібних відчуттів дози;

7. формується особлива "тусовка" - свої наркотики, своя музика, стиль одягу, гумор.

Якщо людина продовжує вживати наркотики, він переходить з менших доз на великі, і з менш сильних речовин на більш сильні.

Коли людина потрапляє на 2 етап залежності він розуміє, що те, що він вживає наркотики, близькі йому люди не схвалять, але йому це стан подобається, і тому він змушений виправдовувати свою поведінку, і ось тоді виникають різні міфи, наприклад:

- Від одного разу залежності не буває ...

- Я буду контролювати себе ...

Я сильний, буду тримати себе в руках ...

- Ті, хто стали наркоманами - слабкі і безвольні ...

- Конопля не наркотик, від неї не буває залежності ...

- Коли відчую, що починається залежність, - кину ...

Якщо людина не припиняє вживання, починається наступна стадія розвитку залежності.

III етап. виникають проблеми

М'ячик котиться все далі вниз.

Для цього етапу характерні:

- проблеми зі здоров'ям (ломка, неприємні відчуття після вживання, інфекційні захворювання);

- втрата контролю над поведінкою (травми, насильство, кримінал);

- нерозбірливість в сексі;

- скандали в сім'ї;

- проблеми з навчанням, неприємності в школі;

- фінансові труднощі (борги, продаж речей з будинку, постійний пошук грошей);

- конфлікти з друзями;

- основне коло спілкування - ті, хто вживає наркотики;

- конфлікти з законом, приводи в міліцію.

На цьому етапі виникає фізична залежність. Наркотик не приносить бажаного задоволення, а вживається для приведення організму в нормальний стан.

Припинити вживання на цій стадії самостійно практично неможливо, необхідна допомога фахівців. Продовження вживання обов'язково веде до переходу на наступний етап розвитку залежності.

IV етап. Вживання наркотиків стає метою

На четвертому етапі наш м'ячик потрапляє в круговорот, з якого вибратися важко. Скотитися завжди просто, а от повернутися назад, як бачите, дуже складно.

Для цього етапу характерно:

- вживання заради вживання;

- постійна потреба в наркотиках;

- використання крайніх засобів, в пошуках дози;

- руйнування моральних цінностей;

- апатія і небажання жити, втрата сенсу існування;

- спроби самогубства;

- серйозні проблеми зі здоров'ям, виникнення хронічних захворювань;

- розрив з родиною, друзями, суспільством.

На цій стадії, якщо людина не припиняє вживати наркотики, він гине. Статистика говорить про те, що з 100 хворих на наркоманію одужує лише 3%, т. Е. З 100 хворих тільки З людини виживає, всі інші просто вмирають.

Сталося так, що наш підліток по одній з перерахованих вище причин починає вживати наркотики. Як ви думаєте, що зміниться в його зовнішності? Що зміниться в його характері? Яке буде у нього поведінку?

На допомогу ведучому. Зовнішні ознаки вживає наркотики. Людина, що вживає наркотики, - це зазвичай розв'язний, балакучий, надмірно розслаблений і пріставучий, якому без причини дуже весело. Він метушливий і неохайний. Поведінка агресивне, слабо контролює свою поведінку, У нього порушується координація і точність рухів, знижуються критичне ставлення до поведінки і ситуації, інстинкт самозбереження. Спостерігається зниження пам'яті, уваги і погіршення зору.

- Яка тривалість життя наркомана?

На допомогу ведучому. В середньому тривалість життя наркоманів становить 10 - 15 років.

Хлопці, як ви думаєте, наркоманія виліковна?

На допомогу ведучому. Наркоманія - це хвороба душі. Наркоман не лікується: він перебудовує свою психіку, адаптується до нового життя без наркотиків.

- А тепер повернемося до нашого підлітку. Сталося так, що наш підліток в силу своєї волі, за допомогою фахівців та за підтримки близьких впорався з проблемою наркотичної залежності.

- Закінчив школу, вступив до вузу. Давайте пофантазуємо, в який вуз він вчинив?

- Яка буде у нього професія?

- Чим він буде захоплюватися (його хобі)?

- Чи буде у нього своя власна сім'я?

- Чи будуть у нього діти, скільки?

- Чи буде у нього свій будинок?

- А машина буде, яка?

- Чи зробить він кар'єру?

- Куди буде їздити відпочивати?

Добре! Молодці!

Дивлячись на цю картинку, я розумію що наркотику - це ПОГАНО. Ви зробите СВІЙ вибір самі.

Дякую за увагу!

Мені було легко з вами працювати!

додаток 8

Результати досліджень

Результати методики "скрінігових тест на діагностику алкогольної і / або наркотичної залежності"

констатуючий етап

Прийом №4:

Вибирайте правильний тон для ваших відповідей. Пам'ятайте, що тон голосу пов'язаний зі змістом Ваших слів. Вибирайте правильний тон і не відповідайте безапеляційно або саркастично - діти можуть розцінювати це як зневагу до своєї особистості.


Прийом №5:

Використовуйте схвальні фрази для підтримки розмови і показуйте Вашу зацікавленість в ньому. Для цього підійдуть короткі фрази, які показують Ваше емоційне ставлення до обговорюваної теми, наприклад: "Ось це так!", "Та ну, не вірю!" і тому подібне.

ЯК ПІДВИЩИТИ Самоповага ДИТИНИ І ДОПОМОГТИ ЙОМУ сказати "Ні!" АЛКОГОЛЮ І НАРКОТИКАМ?

Як не дивно, схильність до вживання алкоголю і наркотичних. коштів безпосередньо пов'язана з рівнем самоповаги. Дослідження психологів свідчать, що страждають на алкоголізм або зловживають наркотиками зазвичай мають низьку самоповагу. Діти, що мають високий рівень самоповаги, чаші говорять "ні", коли їм пропонують алкоголь і наркотики. Точно так же, як існує 5 прийомів вміння слухати, ми можемо запропонувати батькам 5 принципів формування самоповаги дитини.


Прийом №1:

Схвалюйте, хваліть дитину за невеликі успіхи і досягнення. Заохочуйте навіть маленькі досягнення і робіть це частіше. Його завзятість і спроби зробити щось важливіше отриманих результатів.


Прийом №2:

Допомагайте Вашій дитині вибирати і ставити перед собою реальні цілі.


Прийом №3:

Виправляйте і оцінюйте вчинок або дія, а не особистість самої дитини. Наприклад, краще сказати: "Лазити по парканах небезпечно, ти можеш ногу зламати", ніж: "Ти не повинен лазити по парканах це нерозумно (або:" так роблять тільки дурні ").


Прийом №4:

Дайте Вашій дитині реальну відповідальність за якусь домашню роботу. Дитина, який має постійне доручення по домашнім справам, відчуває себе частиною команди, і, досягаючи результатів у виконанні своїх обов'язків, отримує почуття задоволення.


Прийом №5:

Показуйте дитині, як Ви його любите, демонструйте свою любов до нього. Обійми, посмішка і слова: "Я люблю тебе" допоможуть дитині відчувати Ваше добре ставлення до нього. Коли діти стають старше, вони повідомляють, що ці дії мали для них велику цінність. Всупереч поширеній думці, неповні сім'ї можуть дати дитині основу для самоповаги, так само, як і повні; в них можуть існувати такі ж міцні і тривалі зв'язки між батьками і дітьми. У той же час наукові дослідження свідчать, що психологічні проблеми дітей розлучених батьків подібні до проблем дітей питущих батьків.

№ учня по порядку

питання 1

питання 2

питання 3

питання 4

питання 5

1

немає

немає

немає

немає

немає

2

немає

немає

немає

немає

немає

3

Так

немає

немає

немає

немає

4

Так

немає

немає

немає

немає

5

немає

немає

немає

немає

немає

6

немає

немає

немає

немає

немає

7

Так

немає

немає

Так

немає

8

Так

немає

немає

немає

немає

9

немає

немає

немає

немає

немає

10

немає

немає

немає

немає

немає

11

немає

немає

немає

немає

немає

12

Так

немає

немає

немає

немає

13

Так

немає

немає

немає

немає

14

Так

немає

немає

немає

немає

15

немає

немає

немає

немає

немає

16

немає

немає

немає

немає

немає

17

Так

немає

немає

Так

немає

18

Так

немає

немає

Так

немає

19

Так

немає

немає

немає

немає

20

Так

немає

немає

немає

немає

21

Так

немає

немає

Так

немає

22

Так

немає

немає

немає

немає

23

немає

немає

немає

немає

немає

24

немає

немає

немає

немає

немає

25

немає

немає

немає

немає

немає

26

Так

немає

немає

немає

немає

27

Так

немає

немає

немає

немає

28

Так

немає

немає

немає

немає

29

Так

немає

немає

Так

немає

30

Так

немає

немає

немає

немає

31

немає

немає

немає

немає

немає

32

немає

немає

немає

немає

немає

33

немає

немає

немає

немає

немає

34

немає

немає

немає

немає

немає

35

немає

немає

немає

немає

немає

36

немає

немає

немає

немає

немає

37

немає

немає

немає

немає

немає

38

немає

немає

немає

немає

немає

39

немає

немає

немає

немає

немає

40

немає

немає

немає

немає

немає


Результати методики "скрінігових тест на діагностику алкогольної і / або наркотичної залежності"

контрольний етап

№ учня по порядку

питання 1

питання 2

питання 3

питання 4

питання 5

1

немає

немає

немає

немає

немає

2

немає

немає

немає

немає

немає

3

Так

немає

немає

немає

немає

4

немає

немає

немає

немає

немає

5

немає

немає

немає

немає

немає

6

немає

немає

немає

немає

немає

7

Так

немає

немає

немає

немає

8

Так

немає

немає

немає

немає

9

немає

немає

немає

немає

немає

10

немає

немає

немає

немає

немає

11

немає

немає

немає

немає

немає

12

Так

немає

немає

немає

немає

13

немає

немає

немає

немає

немає

14

Так

немає

немає

немає

немає

15

немає

немає

немає

немає

немає

16

немає

немає

немає

немає

немає

17

Так

немає

немає

немає

немає

18

немає

немає

немає

немає

немає

19

Так

немає

немає

немає

немає

20

немає

немає

немає

немає

немає

21

немає

немає

немає

немає

немає

22

Так

немає

немає

немає

немає

23

немає

немає

немає

немає

немає

24

немає

немає

немає

немає

немає

25

немає

немає

немає

немає

немає

26

Так

немає

немає

немає

немає

27

немає

немає

немає

немає

немає

28

Так

немає

немає

немає

немає

29

Так

немає

немає

немає

немає

30

немає

немає

немає

немає

немає

30

Так

немає

немає

немає

немає

31

немає

немає

немає

немає

немає

32

немає

немає

немає

немає

немає

33

немає

немає

немає

немає

немає

34

немає

немає

немає

немає

немає

35

немає

немає

немає

немає

немає

36

немає

немає

немає

немає

немає

37

немає

немає

немає

немає

немає

38

немає

немає

немає

немає

немає

39

немає

немає

немає

немає

немає

40

немає

немає

немає

немає

немає


Результати методики "Тест на схильність підлітка до вживання ПАР"

констатуючий етап

№ учня по порядку

питання 1

питання 2

питання 3

питання 4

питання 5

питання 6

питання 7

питання 8

питання 9

1

Так

немає

немає

немає

немає

немає

немає

немає

немає

2

Так

немає

немає

Так

немає

Так

немає

немає

немає

3

Так

немає

немає

Так

немає

Так

немає

немає

немає

4

Так

немає

немає

Так

немає

Так

немає

немає

немає

5

немає

немає

немає

немає

немає

Так

немає

немає

немає

6

немає

немає

Так

Так

немає

немає

немає

немає

немає

7

Так

Так

Так

Так

немає

Так

немає

немає

немає

8

немає

немає

немає

немає

немає

немає

немає

Так

немає

9

Так

Так

Так

немає

немає

немає

немає

немає

немає

10

Так

Так

Так

Так

немає

немає

немає

немає

немає

11

немає

Так

немає

немає

немає

немає

немає

немає

немає

12

Так

Так

Так

Так

немає

Так

немає

немає

немає

13

Так

Так

Так

Так

немає

немає

немає

Так

немає

14

немає

немає

немає

немає

Так

немає

немає

Так

немає

15

Так

немає

немає

немає

немає

немає

немає

немає

немає

16

Так

Так

немає

немає

немає

немає

немає

немає

немає

17

немає

немає

немає

Так

немає

немає

Так

немає

Так

18

Так

Так

немає

немає

немає

немає

немає

немає

немає

19

немає

Так

Так

Так

немає

Так

немає

немає

немає

20

Так

Так

Так

Так

немає

немає

немає

немає

немає

21

Так

Так

Так

немає

немає

немає

немає

немає

немає

22

Так

Так

Так

Так

немає

немає

немає

немає

немає

23

Так

немає

немає

немає

немає

немає

немає

немає

немає

24

немає

Так

Так

Так

немає

немає

немає

Так

немає

25

Так

Так

Так

Так

немає

Так

немає

немає

немає

26

Так

Так

Так

Так

немає

немає

немає

немає

немає

27

Так

немає

немає

немає

немає

немає

немає

немає

немає

28

Так

Так

Так

немає

немає

немає

немає

немає

немає

29

Так

Так

Так

Так

немає

немає

немає

немає

немає

30

немає

Так

Так

немає

немає

Так

немає

немає

немає

31

Так

немає

немає

немає

немає

немає

немає

немає

немає

32

Так

немає

немає

Так

немає

Так

немає

немає

немає

33

Так

немає

немає

немає

немає

немає

немає

немає

немає

34

Так

немає

немає

немає

немає

немає

немає

немає

немає

35

Так

немає

немає

Так

немає

Так

немає

немає

немає

36

Так

немає

немає

немає

немає

немає

немає

немає

немає

37

Так

немає

немає

немає

немає

немає

немає

немає

немає

38

Так

немає

немає

немає

немає

немає

немає

немає

немає

39

Так

немає

немає

Так

немає

Так

немає

немає

немає

40

Так

немає

немає

немає

немає

немає

немає

немає

немає


Результати методики "Тест на схильність підлітка до вживання ПАР"

контрольний етап

№ учня по порядку

питання 1

питання 2

питання 3

питання 4

питання 5

питання 6

питання 7

питання 8

питання 9

1

Так

немає

немає

немає

немає

немає

немає

немає

немає

2

Так

немає

немає

немає

немає

немає

немає

немає

немає

3

Так

немає

немає

Так

немає

немає

немає

немає

немає

4

Так

Так

Так

немає

немає

немає

немає

немає

немає

5

немає

немає

немає

немає

немає

Так

немає

немає

немає

6

немає

немає

немає

Так

немає

немає

немає

немає

немає

7

Так

Так

Так

Так

немає

Так

немає

немає

немає

8

немає

немає

немає

немає

немає

немає

Так

немає

немає

9

Так

Так

Так

немає

немає

немає

немає

немає

немає

10

Так

немає

Так

немає

немає

немає

немає

немає

немає

11

немає

Так

немає

немає

немає

немає

немає

немає

немає

12

Так

немає

Так

Так

немає

немає

немає

немає

немає

13

Так

Так

Так

Так

немає

немає

немає

Так

немає

14

немає

Так

немає

немає

немає

немає

немає

немає

немає

15

Так

немає

немає

немає

немає

немає

немає

немає

немає

16

Так

немає

немає

немає

немає

немає

немає

немає

немає

17

немає

немає

немає

немає

немає

немає

Так

немає

Так

18

немає

немає

немає

немає

немає

немає

Так

немає

Так

19

немає

Так

Так

Так

немає

немає

немає

немає

немає

20

немає

Так

Так

немає

немає

немає

немає

немає

немає

21

Так

Так

немає

немає

немає

немає

немає

немає

немає

22

Так

Так

Так

Так

немає

Так

немає

немає

немає

23

Так

Так

Так

Так

немає

Так

немає

немає

немає

24

немає

Так

Так

Так

немає

немає

немає

немає

немає

25

Так

Так

немає

немає

немає

немає

немає

немає

немає

26

Так

Так

Так

немає

немає

немає

немає

немає

немає

27

Так

немає

немає

немає

немає

немає

немає

немає

немає

28

Так

Так

немає

немає

немає

немає

немає

немає

немає

29

немає

немає

Так

немає

немає

немає

немає

немає

немає

30

немає

Так

Так

Так

немає

немає

немає

немає

немає

31

Так

немає

немає

немає

немає

немає

немає

немає

немає

32

Так

немає

немає

Так

немає

Так

немає

немає

немає

33

Так

немає

немає

немає

немає

немає

немає

немає

немає

34

Так

немає

немає

немає

немає

немає

немає

немає

немає

35

Так

немає

немає

Так

немає

Так

немає

немає

немає

36

Так

немає

немає

немає

немає

немає

немає

немає

немає

37

Так

немає

немає

немає

немає

немає

немає

немає

немає

38

Так

немає

немає

немає

немає

немає

немає

немає

немає

39

Так

немає

немає

Так

немає

Так

немає

немає

немає

40

Так

немає

немає

немає

немає

немає

немає

немає

немає


Результати методики "Тест Фагерстрема на визначення нікотинової залежності"

констатуючий етап

№ учня по порядку

питання 1

питання 2

питання 3

питання 4

питання 5

питання 6

1

через 31 - 60 хвилин

немає

від подальшої

До 10

Протягом дня

немає

2

протягом перших 5 хвилин

немає

від подальшої

До 10

Протягом дня

немає

3

через 31 - 60 хвилин

немає

від ранкової

До 10

вранці

Так

4

протягом перших 5 хвилин

Так

від ранкової

Від 11 до 20

вранці

Так

5

протягом перших 5 хвилин

немає

від подальшої

До 10

Протягом дня

немає

6

через 31 - 60 хвилин

немає

від ранкової

До 10

вранці

немає

7

протягом перших 5 хвилин

Так

від ранкової

Від 21 до 30

вранці

Так

8

через 6 - 30 хвилин

Так

від ранкової

До 10

вранці

Так

9

протягом перших 5 хвилин

Так

від ранкової

До 10

Протягом дня

немає

10

протягом перших 5 хвилин

Так

від ранкової

До 10

Протягом дня

немає

11

через 31 - 60 хвилин

немає

від ранкової

До 10

вранці

немає

12

через 31 - 60 хвилин

немає

від ранкової

До 10

вранці

Так

13

протягом перших 5 хвилин

Так

від ранкової

Від 11 до 20

вранці

Так

14

через 31 - 60 хвилин

немає

від ранкової

До 10

вранці

Так

15

протягом перших 5 хвилин

немає

від подальшої

До 10

Протягом дня

немає

16

через 31 - 60 хвилин

немає

від ранкової

До 10

вранці

Так

17

через 31 - 60 хвилин

немає

від ранкової

До 10

вранці

Так

18

протягом перших 5 хвилин

Так

від ранкової

Від 21 до 30

вранці

Так

19

через 6 - 30 хвилин

Так

від ранкової

До 10

вранці

Так

20

протягом перших 5 хвилин

Так

від ранкової

До 10

Протягом дня

немає

21

протягом перших 5 хвилин

Так

від ранкової

Від 11 до 20

вранці

Так

22

через 31 - 60 хвилин

немає

від ранкової

До 10

вранці

немає

23

через 31 - 60 хвилин

немає

від ранкової

До 10

вранці

Так

24

через 31 - 60 хвилин

немає

від ранкової

До 10

вранці

Так

25

протягом перших 5 хвилин

Так

від ранкової

До 10

Протягом дня

немає

26

через 31 - 60 хвилин

немає

від ранкової

До 10

вранці

Так

27

протягом перших 5 хвилин

Так

від ранкової

Від 21 до 30

вранці

Так

28

через 6 - 30 хвилин

Так

від ранкової

До 10

вранці

Так

29

протягом перших 5 хвилин

немає

від подальшої

До 10

Протягом дня

немає

30

через 31 - 60 хвилин

немає

від ранкової

До 10

вранці

немає

31

через 31 - 60 хвилин

немає

від подальшої

До 10

Протягом дня

немає

32

через 31 - 60 хвилин

немає

від ранкової

До 10

вранці

Так

33

через 31 - 60 хвилин

немає

від ранкової

До 10

вранці

Так

34

через 31 - 60 хвилин

немає

від подальшої

До 10

Протягом дня

немає

35

через 31 - 60 хвилин

немає

від подальшої

До 10

Протягом дня

немає

36

через 31 - 60 хвилин

немає

від ранкової

До 10

вранці

Так

37

через 31 - 60 хвилин

немає

від подальшої

До 10

Протягом дня

немає

38

через 31 - 60 хвилин

немає

від подальшої

До 10

Протягом дня

немає

39

через 31 - 60 хвилин

немає

від ранкової

До 10

вранці

Так

40

через 31 - 60 хвилин

немає

від ранкової

До 10

вранці

Так


Результати методики "Тест Фагерстрема на визначення нікотинової залежності"

контрольний етап

№ учня по порядку

питання 1

питання 2

питання 3

питання 4

питання 5

питання 6

1

через 31 - 60 хвилин

немає

від подальшої

До 10

Протягом дня

немає

2

протягом перших 5 хвилин

немає

від подальшої

До 10

Протягом дня

немає

3

через 31 - 60 хвилин

немає

від ранкової

До 10

вранці

Так

4

протягом перших 5 хвилин

Так

від ранкової

До 10

Протягом дня

немає

5

протягом перших 5 хвилин

немає

від подальшої

До 10

Протягом дня

немає

6

через 31 - 60 хвилин

немає

від ранкової

До 10

Протягом дня

немає

7

протягом перших 5 хвилин

Так

від ранкової

Від 11 до 20

вранці

Так

8

протягом перших 5 хвилин

Так

від ранкової

До 10

Протягом дня

немає

9

через 31 - 60 хвилин

немає

від ранкової

До 10

вранці

Так

10

через 31 - 60 хвилин

немає

від ранкової

До 10

вранці

немає

11

протягом перших 5 хвилин

немає

від подальшої

До 10

Протягом дня

немає

12

протягом перших 5 хвилин

Так

від ранкової

До 10

Протягом дня

немає

13

через 31 - 60 хвилин

немає

від ранкової

До 10

вранці

Так

14

протягом перших 5 хвилин

Так

від ранкової

До 10

Протягом дня

немає

15

через 31 - 60 хвилин

немає

від подальшої

До 10

Протягом дня

немає

16

через 31 - 60 хвилин

немає

від ранкової

До 10

Протягом дня

немає

17

через 31 - 60 хвилин

немає

від ранкової

До 10

вранці

немає

18

через 6 - 30 хвилин

Так

від ранкової

До 10

вранці

Так

19

протягом перших 5 хвилин

Так

від ранкової

До 10

Протягом дня

немає

20

через 31 - 60 хвилин

немає

від ранкової

До 10

вранці

немає

21

через 31 - 60 хвилин

немає

від ранкової

До 10

Протягом дня

немає

22

через 31 - 60 хвилин

немає

від ранкової

До 10

вранці

немає

23

через 6 - 30 хвилин

Так

від ранкової

До 10

вранці

Так

24

протягом перших 5 хвилин

Так

від ранкової

До 10

Протягом дня

немає

25

через 31 - 60 хвилин

немає

від ранкової

До 10

вранці

немає

26

протягом перших 5 хвилин

немає

від подальшої

До 10

Протягом дня

немає

27

протягом перших 5 хвилин

Так

від ранкової

До 10

Протягом дня

немає

28

протягом перших 5 хвилин

Так

від ранкової

До 10

Протягом дня

немає

29

протягом перших 5 хвилин

немає

від подальшої

До 10

Протягом дня

немає

30

через 31 - 60 хвилин

немає

від подальшої

До 10

Протягом дня

немає

31

через 31 - 60 хвилин

немає

від подальшої

До 10

Протягом дня

немає

32

через 31 - 60 хвилин

немає

від ранкової

До 10

вранці

Так

33

через 31 - 60 хвилин

немає

від ранкової

До 10

вранці

Так

34

через 31 - 60 хвилин

немає

від подальшої

До 10

Протягом дня

немає

35

через 31 - 60 хвилин

немає

від подальшої

До 10

Протягом дня

немає

36

через 31 - 60 хвилин

немає

від ранкової

До 10

вранці

Так

37

через 31 - 60 хвилин

немає

від подальшої

До 10

Протягом дня

немає

38

через 31 - 60 хвилин

немає

від подальшої

До 10

Протягом дня

немає

39

через 31 - 60 хвилин

немає

від ранкової

До 10

вранці

Так

40

через 31 - 60 хвилин

немає

від ранкової

До 10

вранці

Так




  • Вибирайте правильний тон і не відповідайте безапеляційно або саркастично - діти можуть розцінювати це як зневагу до своєї особистості.
  • Прийом №5: Використовуйте схвальні фрази для підтримки розмови і показуйте Вашу зацікавленість в ньому.
  • ЯК ПІДВИЩИТИ Самоповага ДИТИНИ І ДОПОМОГТИ ЙОМУ сказати "Ні!" АЛКОГОЛЮ І НАРКОТИКАМ
  • Дослідження психологів свідчать, що страждають на алкоголізм або зловживають наркотиками зазвичай мають низьку самоповагу.
  • Точно так же, як існує 5 прийомів вміння слухати, ми можемо запропонувати батькам 5 принципів формування самоповаги дитини.
  • Прийом №1: Схвалюйте, хваліть дитину за невеликі успіхи і досягнення. Заохочуйте навіть маленькі досягнення і робіть це частіше.
  • Допомагайте Вашій дитині вибирати і ставити перед собою реальні цілі.
  • Наприклад, краще сказати: "Лазити по парканах небезпечно, ти можеш ногу зламати", ніж: "Ти не повинен лазити по парканах це нерозумно (або:" так роблять тільки дурні ").
  • Прийом №4: Дайте Вашій дитині реальну відповідальність за якусь домашню роботу.
  • Прийом №5: Показуйте дитині, як Ви його любите, демонструйте свою любов до нього.
  • Всупереч поширеній думці, неповні сімї можуть дати дитині основу для самоповаги, так само, як і повні; в них можуть існувати такі ж міцні і тривалі звязки між батьками і дітьми.
  • У той же час наукові дослідження свідчать, що психологічні проблеми дітей розлучених батьків подібні до проблем дітей питущих батьків.
  • Мета: підвищити рівень інформованості підлітків з проблем, повязаних з наркотиками; виробити і розвинути навички, що запобігають вживання психоактивних речовин (ПАР).
  • Завдання: зясувати рівень інформованості підлітків з проблеми; дати достовірну інформацію про причини і наслідки вживання психоактивних речовин (ПАР), можливі стратегії поведінки.
  • Час: 40 - 45 хвилин. Обладнання: аркуші форматом А4 і маркери; дошка і крейда. хід заняття
  • В кінці нашого заняття кожен з вас, в тому числі і я, зробить для себе певні висновки щодо ПАР.

  • Скачати 71.16 Kb.